مقایسه 11 دوره مطرح سئو در ایران (در کدام دوره شرکت کنیم؟)

در این مقاله به مقایسه دوره های جامع سئو که در اینترنت توسط اشخاص و شرکت های مختلف برگزار می شوند خواهیم پرداخت. هدف ما از ارائه این آموزش ارائه یک مقایسه جامع برای انتخاب بهترین دوره و شرکت در آن است.

1- دوره جامع سئو مدیر سرور – استادی سئو (اینجا کلیک کنید)

این دوره در سطح پیشرفته برگزار می شود. این دوره به صورت نیمه خصوصی برگزار می شود و تا این لحظه با پرس و جویی که از شرکت کنندگان دوره انجام شده سطح این دوره بسیار بالا ارزیابی شده به طوری که شرکت کنندگان در این بعد از اتمام توانسته اند کلمات کلیدی خود را به طور قطعی به صفحه اول برسانند.

از محتوای این دوره به شدت محافظت می شود تا همانند دوره هایی که در ادامه ذکر شده اند به صورت پابلیک منتشر نشود تا کسانی که هزینه این دوره را پرداخت می کنند بتوانند فقط خودشان از آن بهره ببرند.

طبق بررسی های صورت گرفته دوره های قبلی با سنجش سطح شرکت کنندگان فقط امکان شرکت در آن وجود داشت و اگر شما سطح مبتدی بودید نمی توانستید در این دوره شرکت کنید. ولی در آپدیت و دوره جدید طوری برنامه ریزی شده که افراد سطح مبتدی هم بتوانند در آن شرکت کرده و به سطح استادی و حرفه ای در سئو برسند.

این دوره 40 ساعته به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود

مدرس این دوره مدیر و موسس وب سایت مدیر سرور پیمان محمدپور هستش

دوره در سه بخش تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی برگزار میشه

سطح این دوره از مبتدی تا فوق پیشرفته هستش

برای اینکه پشتیبانی قوی به شرکت کنندگان داده بشه و روی سایت تک تک شرکت کنندگان در حین دوره کار بشه این دوره به صورت نیمه خصوصی و با تعداد محدود برگزار میشه و معمولا اولویت بندی شرکت در دوره هم بر اساس اولویت ثبت نام افراد است.

بازه هزینه شرکت در این دوره بین 4 تا 6 میلیون تومان هستش که در هر دوره متفاوت خواهد بود.

امکان پرداخت اقساط نیز وجود دارد بر اساس بررسی های صورت گرفته

2_ دوره آموزش سئو SEO Monster وبسیما (اینجا کلیک کنید)

وب سایت وبسیما از سایت های قدیمی و معتبر در حوزه ارائه خدمات سئو و همینطور آموزش این مهارت است. دوره جامع سئو وبسیما از چند کارگاه سئو به شرح زیر تشکیل شده:

آموزش تدوین استراتژی سئو،

آموزش تولید محتوا،

آموزش کار با گوگل سرچ کنسول،

آموزش تکنیک‌های حرفه‌ای سئو،

آموزش seo تکنیکال،

آموزش لینک سازی کلاه سفید.

مدرس دوره سئو

مهندس امین اسماعیلی، مدیر وب سایت وبسیما است. طبق رزومه ای که از جناب اسماعیلی در صفحه دوره سئو وبسیما نوشته شده، ایشان حدود 6 سال سابقه فعالیت در سئو و سابقه همکاری با شرکت های بزرگی را دارند.

زمان دوره

همانطور که در بالاتر هم گفتم، دوره سئو وبسیما از حدود 6 کارگاه مختلف تشکیل شده که هرکدام زمانبندی متفاوتی دارند. در کل همه این کارگاه ها سر جمع حدود 34 ساعت محتوای آموزشی دارند.

پشتیبانی بعد از دوره: دوره سئو مونستر به شکل گروهی و در تلگرام (چت) گروه پرسش و پاسخ دارد.

آموزش های فنی: یکی از کارگاه های دوره وبسیما به صورت تخصصی به آموزش سرچ کنسول گوگل پرداخته.

خرید اقساطی: طبق اطلاعاتی که در سایت وبسیما نوشته شده، شما میتوانید دوره سئو وبسیما را به صورت کارگاه های جداگانه خریداری کنید و برای خرید هر کارگاه، هزینه را پرداخت کنید. به این صورت هزینه دوره را در 5 یا 6 قسط پرداخت میکنید. البته خرید قسطی دوره با چند صد هزار تومان افزایش قیمت همراه است.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه خرید کل این چند کارگاه و شرکت در آنها به صورت غیرحضوری، حدود 4 میلیون و 280 هزار تومان است. همینطور دوره های حضوری حدود 10 درصد تفاوت قیمت دارد.

3_ دوره آموزش سئو وردپرس bishtarazyek (اینجا کلیک کنید)

دوره آموزش سئو وردپرس bishtarzayekسایت بیشتر از یک، یکی از بزرگترین وب سایت ها در زمینه آموزش های سخنرانی، مهارت فردی و رشد شخصی است. این سایت هم در یکی از محصولات خود، اقدام به تولید یک دوره سئو جامع حضوری کرده که ادامه جزئیات آن را بررسی میکنیم:

مدرس دوره سئو: مدرس این دوره، آقای علی محمدیان، مدیر سئو وب سایت بیشتر از یک است.

زمان

دوره سئو سایت بیشتر از یک در 5 جلسه حدودا 4 ساعته تشکیل میشود که به طور کلی نزدیک به 20 ساعت محتوای آموزشی را در بر میگیرد. البته این دوره صرفا به صورت حضوری برگزار میشود.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه شرکت در دوره سئو بیشتر از یک، مبلغ 3 میلیون و 900 هزار تومان است.

پشتیبانی بعد از دوره

در صفحه دوره، صحبتی در مورد پشتیبانی بعد از اتمام جلسات نشده اما در بخشی از صفحه اینطور نوشته شده: شما بعد از شرکت در جلسه اول، در یک گروه واتس اپی برای پرسش و پاسخ با مدرس عضو میشوید. در هر حال، فکر نمیکنم پشتیبانی زیادی برای این دوره بعد از تمام شدن آن در نظر گرفته شده باشد.

خرید اقساطی

با توجه به اینکه اغلب دوره های جامع سایت بیشتر از یک به صورت اقساطی عرضه میشوند، احتمالا دوره سئو جامع آنها هم شرایط خرید به شکل اقساطی را داشته باشد.

محتوای آموزشی فنی: این دوره علاوه بر آموزش های مبتدی تا پیشرفته سئو، همراه با آموزش های سرچ کنسول گوگل و همینطور گوگل آنالیتیکس است.

4_ دوره جادوی سئو مدیروب (اینجا کلیک کنید)

دوره جادوی سئو مدیروبوب سایت مدیروب هم یکی از سایت های معتبر در زمینه آموزش و ارائه خدمات سئو و طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ است. دوره سئو این سایت یکی از دوره های معروف سطح وب است.

مدرس

آقای مهران منصوری فر یکی از اولین های وب فارسی است که در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو به آموزش پرداخت. رزومه شخصی ایشان و همینطور مجموعه مدیر وب، یک رزومه کاملا حرفه ای و قابل استناد است.

مدت زمان دوره سئو: دوره سئو مدیر وب از 10 جلسه 4 ساعته تشکیل شده.

قیمت دوره سئو: هزینه شرکت در دوره سئو 40 ساعته مدیر وب به شکل غیر حضوری، 5 میلیون و 900 هزار تومان است. البته در صورت خرید قسطی احتمالا مبلغی به این قیمت اضافه شود.

پشتیبانی بعد از دوره: دوره سئو مدیروب، 3 ماه پشتیبانی بعد از اتمام دوره به صورت چت و همینطور تیکت پشتیبانی دارد.

آموزش های فنی

در یکی از جلسات 4 ساعتی این دوره سئو، به آموزش مفاهیم فنی سئو پرداخته شده. این جلسه شامل آموزش سرچ کنسول گوگل و چند نکته دیگر در مفاهیم فنی است.

خرید اقساط

پیرو سوالی که یکی از مخاطبان سایت در بخش نظرات دوره پرسیده بود، دوره سئو مدیر وب به صورت اقساطی هم در اختیار مخاطبان علاقه مند قرار میگیرد. این دوره در 5 قسط به آنها عرضه میشود.

5_ دوره آموزش سئو dmacourse (اینجا کلیک کنید)

دوره آموزش سئو dmacoursedmacourse یکی از سایت های آموزشی خوب و معتبر کشور است. این وب سایت در کنار انواع دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ، یک دوره تخصصی سئو سایت را هم برگزار کرده که در ادامه آن را با هم بررسی میکنیم:

مدرس دوره سئو: مدرس این دوره سئو، آقای مسعود الوهیمی، متخصص دیجیتال مارکتینگ و سئو هستند.

مدت زمان: دوره سئو dmacourse در حدود 30 ساعت محتوای آموزشی سئو را در بر میگیرد.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه شرکت در دوره سئو سایت dmacourse برابر با 1 میلیون و 470 هزار تومان است.

پشتیبانی: این دوره پشتیبانی در گروه تلگرامی و به شکل دائمی دارد.

خرید اقساطی: شرایط خرید اقساطی دوره برای افراد علاقه مند وجود دارد.

مفاهیم فنی: طبق سرفصل های ارائه شده، برخی مفاهیم فنی سئو مثل کار با ابزارهای بررسی سئو سایت رقبا و چند مفهوم دیگر در این دوره گنجانده شده.

6_ دوره جامع سئو Modiresite {با مدیران سایت اشتباه گرفته نشود!} (اینجا کلیک کنید)

سایت مدیر سایت هم از وب سایت های قدیمی و معتبر در حوزه آموزش های دیجیتال مارکتینگ است که در وب فارسی فعالیت میکند. در ادمه جزئیات دوره سئو این سایت را با هم بررسی میکنیم:

مدرس

آقای نورهانی از مدرسان خوب و عزیز کشور در حوزه مفاهیم بازاریابی دیجیتالی و مدیر و موسس سایت مدیر سایت هستند. بنابراین میتوان به کیفیت محتوای تولیدی توسط ایشان مطمئن بود.

مدت زمان

در صفحه جدید محصول آموزش سئو سایت مدیرسایت، اطلاعات دقیقی در مورد زمان دوره ارائه نشده، اما با توجه به اطلاعات قبلی، فکر میکنم این دوره چیزی در حدود 40 ساعت آموزش سئو را در بر داشته باشد.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه خرید این دوره به صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن ساخته شده برای آن، 1 میلیون و 490 هزار تومان است.

پشتیبانی: در حال حاضر اطلاعاتی در مورد پشتیبانی بعد از دوره در صفحه محصول نوشته نشده اما زمانی که من در این دوره شرکت کردم، پشتیبانی پرقدرتی به دانشجویان ارائه میشد.

آموزش های فنی: این دوره شامل آموزش هایی از ابزارهای تخصصی سئو مثل گوگل ترند، سرچ کنسول و همینطور گوگل آنالیتیکس است.

خرید اقساط: متاسفانه اطلاعاتی در مورد خرید اقساطی دوره در سایت مدیرسایت وجود ندارد و احتمالا هزینه خرید آن به صورت نقدی پرداخت میشود.

7_ دوره آموزش سئو toplearn (اینجا کلیک کنید)

دوره آموزش سئو toplearn

تاپ لرن یکی از سایت های بزرگ در حوزه آموزش های تخصصی برنامه نویسی، بازاریابی دیجیتال و… است. این مجموعه هم اقدام به تولید یک دوره سئو جامع کرده که در ادامه آن را بررسی میکنیم:

مدرس: مدرس این دوره، آقای ایمان مدائنی هستند.

مدت زمان: کل زمان دوره سئو تاپ لرن در حدود 25 ساعت است که در آموزش های بخش بندی شده و در 70 قسمت به مخاطبان عرضه میشود.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه شرکت در دوره سئو تاپ لرن در حال حاضر، 999 هزار تومان است.

پشتیبانی بعد از اتمام دوره: دوره شامل پشتیبانی آنلاین است.

خرید اقساطی: در صفحه دوره اطلاعاتی در مورد خرید قسطی دوره داده نشده و فکر میکنم این شرایط برای دانشجویان در نظر گرفته نشده باشد.

آموزش های فنی

در بخش هایی از سرفصل های آموزشی این دوره، اسم ابزارهای فنی گوگل مثل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، گوگل ترند و چند مفهوم دیگر هم به چشم میخورد.

8_ دوره آموزش سئو newseo (اینجا کلیک کنید)

دوره آموزش سئو newseoنیوسئو هم یکی از سایت های خوب در زمینه آموزش سئو است که اقدام به برگزاری یک دوره آموزش جامع سئو کرده:

مدرس: مدرس این دوره، آقای قمصری، مدیر سایت newseo و متخصص سئو است.

مدت زمان

دوره سئو نیوسئو، به 3 بخش مقدماتی تا حرفه ای تقسیم بندی شده که در نهایت، محتوای همه این بخش ها سرجمع شامل 36 ساعت ویدیو آموزشی یا دوره حضوری است.

پشتیبانی: دوره شامل پشتیانی در گروه تلگرام به شکل دائمی است.

آموزش های فنی: بخشی از مفاهیم دوره سئو سایت newseo مربوط به آموزش ابزارهای تخصصی گوگل مثل سرچ کنسول و دیگر ابزارهای بررسی بک لینک است.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه شرکت در دوره سئو نیوسئو نسبت به تعداد نفرات (خصوصی یا عمومی بودن کلاس) تعیین میشود که بین 4 میلیون تا 19 میلیون تومان متغیر است! دوره اصلی و غیر حضوری سایت با قیمت 6 میلیون و 900 هزار تومان به شکل نقدی فروخته میشود.

خرید اقساطی: در صورت خرید اقساطی، قیمت نزدیک به 30 درصد افزایش پیدا میکند و به حدود 9 میلیون و 900 هزار تومان میرسد.

9_ دوره آموزش سئو خصوصی سایت masna

دوره آموزش سئو مثناسئوراستش با وب سایت مثناسئو از قبل آشنایی خاصی ندارم و زمانی که برای بروزرسانی دوباره این مقاله در سطح وب در حال بررسی بودم، با دوره سئو آن برخورد کردم. متاسفانه اطلاعات زیادی هم در مورد خود وب سایت و حتی دوره آموزش سئو مثناسئو در دسترس نیست.

مدرس: دکتر محمد کرمی.

مدت زمان: دوره مثناسئو به شکل خصوصی و در 3 جلسه 4 ساعته برگزار میشود. طبق توضیحات خود مثناسئو، یکی از مزایای این دوره، فشرده بودنش است.

قیمت دوره آموزش سئو مثناسئو: هزینه شرکت در این دوره برای جلسات با 4 نفر شرکت کننده، به شکل حضوری 1/500/000 تومان و به شکل غیرحضوری برابر با 1/000/000 است. البته در کنار این هزینه، چند پکیج رپورتاژ هم به شما داده میشود.

پشتیبانی بعد از اتمام دوره: در صفحه دوره اطلاعاتی در مورد پشتیبانی این دوره سئو داده نشده.

خرید اقساطی: متاسفانه اطلاعاتی در مورد اقساطی یا نقدی بودن شرایط پرداخت هم داده نشده. اما فکر میکنم نحوه پرداخت به شکل نقدی باشد. البته شرایطی هم برای گذراندن این دوره به شکل کارآموزی وجود دارد.

آموزش های فنی: متاسفانه در مورد این موضوع هم در صفحه دوره صحبتی نشده اما بعد از خواند سرفصل های دوره، فکر نمیکنم به جز سئو، مباحث دیگری در دوره گنجانده شود.

10_ دوره جامع آموزش سئو مجتمع فنی تهران

دوره جامع آموزش سئو مجتمع فنی تهرانمجتمع فنی تهران در این سال های اخیر در دنیای آموزش دیجیتال مارکتینگ فعالیت های گسترده ای داشته و زحمات فراوانی کشیده. یکی از معروف ترین های دوره های این مجتمع هم دوره آموزش بازاریابی دیجیتال با حضور آقای عادل طالبی است. به تازگی صفحه دوره آموزش سئو این مجموعه را هم مشاهده کردم و تصمیم گرفتم اطلاعاتش را در اختیار شما قرار بدهم:

مدرس: مدرس این دوره سئو، آقای نیما جعفری هستند. متاسفانه از قبل با ایشان آشنایی ندارم.

مدت زمان: محتوای کل دوره در 30 ساعت به مخاطبان آموزش داده میشود.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه شرکت در این دوره با 30 ساعت محتوا برابر با 950/000 هزار تومان است.

پشتیبانی بعد از اتمام دوره: متاسفانه اطلاعاتی در مورد این موضوع در دسترس نیست. فکر نمیکنم این دوره همراه با پشتیبانی باشد.

خرید اقساطی: تمامی دوره های مجتمع فنی تهران را میتوانید به شکل اقساطی بخرید. شرایط به این صورت است که نیمی از هزینه دوره را از قبل شروع و مابقی را 1 ماه بعد از شروع پرداخت میکنید.

آموزش های فنی: طبق سرفصل هایی که مشاهده کردم، غیر از آموزش های سئو در این دوره آموزش های دیگری در اختیار مخاطبان قرار نمیگیرد.

11_ دوره سئو سایت

دوره سئو سایت academyitآکادمی آیتی یکی از سایت های معتبر و شناخته شده در دنیای آموزش فارسی است. به تازگی این مجموعه اقدام به برگزاری دوره آموزش سئو هم کرده که در ادامه اطلاعاتش را در اختیارتان میگذارم:

مدرس: مدرس دوره، جناب مهندس علی عارفی نیا هستند.

مدت زمان: محتوای کل دوره در 21 ساعت به مخاطبان آموزش داده میشود.

قیمت دوره آموزش سئو: هزینه شرکت در این دوره با حدود 21 ساعت محتوا، برابر با 1/490/000 است.

پشتیبانی بعد از اتمام دوره: طبق اطلاعات سایت، با شرکت در این دوره از حدود 6 ماه پشتیبانی برخوردار میشوید.

خرید اقساطی: توضیحاتی در مورد وجود شرایط خرید قسطی این دوره در صفحه آن داده نشده.

آموزش های فنی: دوره به جز مباحث سئو، شامل آموزش های دیگری نیست.

نویسنده مطلب: سمانه رضایی

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.