ساخت کد CSR برای SSL در کنترل پنل های مختلف

برای اینکه به مرکز صادر کننده درخواست دهید تا برای دامنه مورد نظر شما یک گواهینامه SSL ایجاد کنند، نیاز است کد CSR که حاوی اطلاعات درخواست شما می باشد را برای آنها ارسال کنید.

از آن جا که برای نصب گواهینامه SSL به کد CSR نیاز است، یادگیری نحوه ساخت CSR نیز به نوعی اجباری خواهد بود. در این مقاله با معنی و مفهوم CSR آشنا می شوید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید…

کد CSR چیست ؟

کد CSR به طور معمول در جایی که SSL نصب می شود تولید می گردد و حاوی اطلاعاتی است که در گواهینامه SSL نمایش داده می شود و درواقع یک بلوک از متن های کدگذاری شده است که زمان صدور گواهینامه SSL به CA تحویل داده می شود.

همچنین CSR شامل یک جفت کلید عمومی (Public key) و کلید خصوصی (Private key) است که کلید عمومی در گواهینامه امنیتی وجود دارد و کلید خصوصی (Private key) همزمان که برای ساخت کد CSR اقدام می کنید ایجاد می شود.

کاربرد اصلی Private key رمزگشایی فایل CSR است، بنابراین امنیت اطلاعات شما در گرو داشتن کلید خصوصی است و هر شخصی که کلید خصوصی گواهینامه شما را در اختیار داشته باشد می تواند به اطلاعات شما هم دسترسی پیدا کند.

ساخت csr در سی پنل

مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید :

1. وارد کنترل پنل Cpanel هاست خود شوید.

2. در قسمت Security بر روی SSL/TLS Manager کلیک کنید.

3. در بین گزینه هایی که مشاهده می کنید بر روی Certificate Signing Requests (CSR) کلیک کنید.

4. در صفحه بعد لازم است اطلاعات گواهی SSL خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید. دقت کنید در فیلد Domains حتما WWW را از نام دامنه خود حذف کنید. پس از این که تمامی فیلدها را تکمیل کردید، بر روی Generate کلیک کنید.

5.تبریک می گوییم! CSR شما ایجاد شد. حال می توانید کد CSR تولیدشده را کپی بگیرید و برای فعال سازی SSL اقدام کنید.

این مطلب، تنها بخش‌هایی از مقاله ((نحوه ساخت کد CSR برای صدور SSL )) بود. در این مقاله با کلید خصوصی و عمومی و نحوه واردکردن اطلاعات زمان ایجاد SSL بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین نحوه ساخت CSR در کنترل پنل های سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک به صورت تصویری آموزش داده شده است.

برای مطالعه متن کامل مقاله از لینک زیر به وبلاگ مشهدهاست مراجعه کنید. از دست ندید :👇👇

https://www.mashhadhost.com/blog/csr-code-generation

نویسنده مطلب: مشهدهاست | MashhadHost

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.