تغییر محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید

تغییر محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید

تلگرام یکی از برنامه های فعال در حوزه رسانه های اجتماعی است که کاربران زیادی در سرتاسر جهان از آن استفاده می کنند. اما موضوعی که همواره توسط کاربران این برنامه مورد سوال قرار می گیرد این است که فایل های تلگرام کجا ذخیره می شوند؟ اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که به دنبال پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در گوشی های تلفن همراه اندرویدی هستید تا انتهای این مقاله از وست ویژن خدمات مجازی با ما همراه باشید. چرا که قصد داریم در این مقاله محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام را معرفی کرده و در نهایت به شما بگوییم که چگونه می توانید در راستای تغییر محل ذخیره فایل های تلگرام به مسیر مورد نظر خود گام بردارید.

پیدا کردن محل ذخیره فایل های تلگرام در اندروید

به طور معمول بعد از نصب هر برنامه جدید روی گوشی تلفن همراه اندروید، پوشه ای به نام آن برنامه روی تلفن همراه ایجاد می شود و شما می توانید فایل های داخل آن را از طریق این پوشه مدیریت نمایید. در برنامه ای مانند تلگرام محتوایی که دانلود می کنید را می توانید در پوشه ای که به نام Telegram ایجاد شده، مشاهده نمایید که در ادامه نحوه دسترسی پیدا کردن به این پوشه را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. اگر تمایل دارید بدانید تاکنون چه فایل هایی به واسطه تلگرام در تلفن همراه شما ذخیره شده می بایست مسیر زیر را دنبال کنید:

  1. در اولین گام از فرآیند پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید شما باید به برنامه مدیریت فایل گوشی یا My Files فعال روی گوشی تلفن همراه اندرویدی خود مراجعه کنید.
  2. سپس بسته به این که تلگرام خود را روی کارت حافظه داخلی نصب کرده اید یا بر روی مموری کارت باید حافظه مورد نظر را انتخاب کنید.
  3. حال در میان پوشه هایی که نمایش داده می شود باید پوشه ای تحت عنوان Telegram را بیابید و آن را باز کنید.
  4. به صورت معمول 4 پوشه درون پوشه تلگرام موجود است که تمامی محتوای دانلود شده در تلگرام شما را در بر می گیرند. این 4 پوشه عبارتند از:Telegram Audio: صداهای ضبط شده و آهنگ ها
    Telegram Documents: داکیومنت و اسنادی مثل فایل های pdf و…
    Telegram Video: ویدیوهای تلگرام
    Telegram Images:تصاویر تلگرام

بدین ترتیب شما به راحتی محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام را پیدا کرده و می توانید با توجه به نوع فایل مورد نظر به یکی از 4 پوشه که توضیح داده شد، مراجعه نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله با تغییر محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد تلگرام را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.


منبع :
https://vvserviceshop.com/change-the-storage-location-of-telegram-downloaded-files-on-android/

نویسنده مطلب: علی سعید مسگری

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.