آموزش ثبت پارک دامنه در کنترل پنل هاست

دامنه چیست؟
دامنه چیست؟

پارک دامنه یا Park Domain چیست؟

در این مقاله به صورت کامل به سوال پارک دامنه چیست؟ پاسخ می دهیم. به صورت کلی پارک دامنه به این معناست که ما می توانیم چند دامنه را به دامنه اصلی سایت خودمان متصل کنیم. اگر تا کنون متوجه کاربرد park domain نشده اید، در این مقاله به صورت کامل به توضیح این مهم پرداخته ایم؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که اگر هنوز نمی دانید که دامنه چیست و چطوری کار می کند؟ به شما پیشنهاد می کنیم تا اطلاعات خود را در این مورد تکمیل نمایید.

بگذارید با یک مثال بهتر سوال پارک دامین چیست؟ را پاسخ دهیم. فرض کنید که قرار است در برای کسب و کارتان که در حوضه لباس هست یک سایت طراحی کنید و در انتخاب نام دامنه ، اسم دامنه آن را برای مثال jaket.ir قرار دهید. در کنار این دامنه بعد از مدتی شاید دوست داشته باشید که یک دامنه با پسوند دامنه های اینترنتی دیگری مانند: jaket.com یا myjaket.net و غیره داشته باشیم! مسلما نیازی به طراحی دوباره سایت برای هر یک از این دامنه ها نداریم و دوست داریم تا کاربرانمان پس از زدن هر کدام از این دامنه هایی که مثال زدیم مستقیم وارد سایت اصلی ما یعنی jaket.ir شوند! اینجاست که مفهوم پارک دامنه بیشتر خود را بهتر نشان می دهد.

نکته:

اگر قصد دارید تا چند دامنه را در پارکینگ خود داشته باشید، بهتر است تا قبل از خرید هاست Host حتما از شرکت هاستینگ خود بپرسید که آیا قابلیت  پارک دامنه در بسته ای که خرید کردید وجود دارد یا خیر! فیکس سایت آکادمی بر اساس تجربه ای که در سال ها اخیر داشته برای خرید یک هاست host معتبر به شما هاستینگ نت افراز را پیشنهاد می کند که به جد در چند سال اخیر واقعا گل کاشته و به شدت سرویس دهی منظم و پرسرعتی را به فیکس سایت آکادمی و آشنایان ما ارائه کرده است.

مثالی پارک دامنه یا Park Domain

در این قسمت از مقاله پارک دامنه، قصد داریم که با مثالی، مفهوم domain alias یا دامنه جایگزین را بهتر برای شما روشن کنیم. شاید ندانید! ولی سایت هایی در سطح وبسایت هستند که منتظر می مانند تا دامنه سایت های دیگر منقضی شود و بلافاصله شروع به ثبت آن دامنه کنند! شاید بگوید چه معنایی دارد اینکار؟ در پاسخ باید کوتاهی کردن صاحب اصلی یک دامنه و تمدید نکردن به موقع دامنه خود، این مسائل را به بار می آورد. افراد این فرصت را در اختیار دارد تا به خرید و فروش دامنه با قیمتی چند برابر قیمت اصلی اقدام کنند.

به هر حال این مثال را زدیم تا به این مهم اشاره کنیم که این افراد با تمامی دامنه هایی با این شکل خریداری کرده اند، را روی یک صفحه، پارک دامنه کرده و هر کسی که دامنه خاصی را مد نظر داشته باشد، که در دسترس این افراد است ، به یک سایت مرجع انتقال داده می شوند و متقاضیان پس از ورود می توانند دامنه مورد نظر را با قیمت دلار خریداری کنند.

آموزش نحوه پارک دامین park domain  در دایرکت ادمین

اگر کنترل پنل هاست شما دایرکت ادمین یا Direct Admin است می توانید مانند شکل زیر، پس از ورود به پنل مدیریت خود، برای ثبت پارک دامنه، از قسمت Domain Pointers اقدام نمایید.

برای دیدن عکس کلیک کنید -> ?

.پس ورود به قسمت Domain Pointers می توانید مثل شکل زیر از قسمت Source Domain  آدرسی که قرار است در پارک دامنه اصلی خود قرار دهید را وارد کنید و برای ثبت روی گزینه Add  کلیک نمایید.

برای دیدن عکس کلیک کنید -> ?

آموزش نحوه پارک دامین park domain  در سی پنل Cpanel

خب به نکته حساس و کاربردی در مبحث پارک دامنه رسیدیم! در این قسمت شما را با نحوه پارک دامنه در Cpanel سی پنل آشنا می کنیم. همانطور که می دانید سی پنل یا Cpanel یک نوع کنترل پنل هاست می باشد. شما قبل از هر چیز باید وارد کنترل پنل Cpanel شوید و مانند شکل زیر از بخش “Domains” بر روی گزینه “Aliases” کلیک نمایید.

برای دیدن عکس کلیک کنید -> ?

حال در مانند شکل زیر در پنجره جدیدی که باز شده است، در قسمت “Create a New Alias” اسم دامنه ای که قرار است در حالت پارک قرار دهید را وارد کرده و بر روی دکمه add Domain کلیک نمایید.

برای دیدن عکس کلیک کنید -> ?

اگر مراحل را درست پشت سر گذاشته باشید، چیزی مثل پیام زیر را ملاحضه می کنید، در نتیجه هر وقت شخصی آدرسی که شما وارد کردید را در مرورگر خود وارد کند، به صورت اتوماتیک وارد سایت اصلی شما می شود.

برای مطالعه متن کامل می توانید از این مقاله دیدن فرمایید.

منبع: فیکس سایت آکادمی، fixsite.net

fixsite academy

نویسنده مطلب: مهدی شمس

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.