حذف اعلان‌ها، پیام‌ها و ویجت‌های پیشخوان وردپرس

وندا نوژن .

حذف ویجت‌ها

وقتی وارد پیشخوان وردپرس می‌شوید با انبوهی از ویجت‌های پیش‌فرض وردپرس یا ویجت‌های‌ افزونه‌های نصب‌شده روبرو می‌شوید که در خیلی موارد بلااستفاده هستند. مثل ویجت‌ اخبار و رویدادهای وردپرس، خوش آمدید، در یک نگاه، پیش‌نویس سریع و غیره که مربوط به وردپرس هستند و یا ویجت وضعیت سلامت سایت، فروشگاه، آمار و غیره که بسته به افزونه‌ای که نصب کرده باشید در قسمت پیشخوان نمایش داده می‌شوند.

برای حذف یا نمایش انتخاب‌شده این ویجت‌ها نیاز به کدنویسی یا نصب افزونه‌های جانبی نیست. بلکه خیلی ساده از قسمت بالا دکمه «تنظیمات صفحه» را می‌زنید و با برداشتن تیک‌ها انتخاب می‌کنید که کدام‌یک از این ویجت‌ها نمایش داده و کدام‌یک حذف شوند.

حذف اعلان‌ها

وردپرس در مواقع مختلف‌ اعلان‌هایی را به ادمین نشان می‌دهد که به طور کلی در چهار دسته با چهار رنگ متفاوت جای می‌گیرند.

رنگ قرمز: نمایش خطا

رنگ زرد: نمایش هشدار

رنگ سبز: موفقیت عملیات

رنگ آبی: نمایش اطلاعات مهم

هرچند این اعلان‌های وردپرس مهم هستند و شما را نسبت به وقوع خطاها، تغییرات لازم، اصلاح تنظیمات و غیره هوشیار می‌کنند، اما گاهی هم ممکن است به شدت مزاحم و روی اعصاب باشند به طوری که نیاز به حذف برخی یا همه‌شان داشته باشید.

به منظور حذف همه اعلان‌ها می‌توانید کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب خود قرار دهید:

1add_action('admin_head', 'bc_disable_notice'); function bc_disable_notice() { ?> <style> .notice { display: none;} </style> <?php }

اما اگر هم بخواهید فقط برخی اعلان‌های خاص -مثل خطا یا موفقیت در بروزرسانی- نمایش داده نشوند، کافی است که به جای کلاس .notice در کد بالا کلاس‌های .error یا .updated یا هر دو قرار بگیرد، مثلاً:

1add_action('admin_head', 'bc_disable_notice'); function bc_disable_notice() { ?> <style> .updated, .error { display: none;} </style> <?php }

حذف پیام‌های قابل‌بستن با آیکون ضربدر

اعلان‌هایی هستند که یک آیکون ضربدر در کنارشان قرار دارد و قابل رد کردن هستند، اما هر بار دوباره برمی‌گردند. مثلاً فلان افزونه پیام می‌دهد که استفاده رایگان شما به پایان رسیده و بهتر است به سراغ خرید نسخه پولی بروید. در این حالت با زدن ضربدر، پیام را رد می‌کنید؛ ولی هر بار به محض ورود مجدد به پیشخوان با آن پیام روبرو می‌شوید.

برای عدم نمایش این نوع پیام‌های قابل رد کردن (dismissible) می‌توانید کلاس .notice.is-dismissible را در کد بالا قرار دهید؛ یعنی:

1add_action('admin_head', 'bc_disable_notice'); function bc_disable_notice() { ?> <style> .notice.is-dismissible { display: none;} </style> <?php }

نویسنده مطلب: روزمرگی فنی

منبع مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.