اتصال ووکامرس به نرم افزار

اکنون که با مزیت‌های اتصال و پیش‌نیازهای ضروری آشنا شدید، به سراغ اصل ماجرا بریم و کمی کاربردی و تخصصی تر به نحوه اتصاب ووکامرس به نرم افزار حسابداری بپردازیم. در شروع نگاهی به امکانات ووکامرس وردپرس باهم می‌اندازیم. برای مشاهده تنظیمات پیشرفته ووکامرس، به مسیر مراجعه کنید : ووکامرس / پیکربندی / پیشرفته / Rest Api

تب پیشرفته ووکامرس  :

راه اندازی برگه : در این قسمت صفحاتی که کاربر در حین خرید محصول مشاهده می‌کند را مشخص می‌نمایید که بصورت پیش فرض با نصب ووکامرس ایجاد می‌شوند.

ا Rest Api: به برنامه‌های خارجی اجازه می‌دهد تا داده‌های فروشگاه را مشاهده و مدیریت نمایند. دسترسی فقط به آنهایی که دارای کلید API معتبر هستند، اعطا می شود.

همان طور که از تعریف این ویژگی در ووکامرس مشخص است، اجازه دسترسی نرم افزار حسابداری برای خواندن و نوشتن به ووکامرس را می‌دهد، پس بنابراین باید از طریق این ویژگی ارتباط بین سایت و نرم افزار حسابداری را برقرار نماییم.

وب هوک‌ها: وب هوک‌ها، اطلاعات رویدادها را به آدرس‌های URL انتخابی شما ارسال می کنند. آنها می توانند برای ادغام با سرویس‌های ثالثی که از آنها پشتیبانی می کنند، استفاده شود.

یکی دیگر از روش‌های انتقال اطلاعات بعد از رخ دادن یک رویداد است، به طور مثال زمانی که محصولی فروخته شود، با وب هوک می‌توانیم اطلاعات فروش محصول را از طریق کوئری استرینگ به سرور و سیستم دیگری بفرستیم تا اطلاعات در فضای دیگری ذخیره شود.

منسوخ : فعال کردن ویژگی‌های API قدیمی ووکامرس

ساخت کلید API در ووکامرس

برای برقراری ارتباط با سیستم‌های متفاوت شما می‌توانید کلیدهای مختلفی ایجاد نمایید، برای این منظور در بخش Rest Api بر روی گزینه ایجاد یک کلید را بزنید.

توضیحات : در این بخش نامی مشخص قرار دهید تا متوجه شوید این کلید api را بر چه کاری ایجاد کرده اید.

کاربر : کاربری که دسترسی به این کلید را دارد را مشخص نمایید.

مجوزها : اجازه دسترسی به خواندن / نوشتن را به این کلید را مشخص کنید. زمانی که اجازه نوشتن را بدهید، امکان تغییر و اپدیت ووکامرس با کلید را خواهید داشت.

در انتها دکمه ساخت کلید API را کلیک نمایید تا کلید شما ساخته شود.

تست کلید API ووکامرس

در حال حاضر ما توانستیم کلید API خود در ووکامرس برای اتصال از طریق راه دور و دیگر سیستم‌ها ایجاد کنیم، حال نیاز داریم تا api خود را تست کنیم.

برای تست عبارت “wp-json/wc/v2/orders” به انتهای دامنه خود اضافه کنید یا اگر در حالت لوکال آدرس https://local.wordpress.dev/wp-json/wc/v2/orders خواهد بود.

در Postman، فیلدها را برای نوع درخواست، URL درخواست و تنظیمات را انجام دهید. برای مجوز، نیز اطلاعات کلید ساخته شده در مرحله قبل را وارد نمایید.

پس از انجام، گزینه send را فشار دهید و اگر همه چیز به خوبی کار کرد، پاسخ JSON را از API خواهید دید.

تست از طریق آنلاین

وارد سایت reqbin.com شوید، basic Auth را انتخاب نمایید و یوزر و پسورد دریافتی را وارد نمایید. در صورتی که مانند تصویر زیر اطلاعات لود شود، api به درستی کار می‌کند.

حال شما از طریق api کاملا به اطلاعات ووکامرس به صورت Json دسترسی دارید و می توانید با فراخوانی api اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید و در سیستم حسابداری و انبار داری خود تغییرات را اعمال نمایید.

منبع : اتصال ووکامرس

نویسنده مطلب: درگاه پرداخت رایان پی

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.