آموزش وردپرس قسمت 8 (ووکامرس یا فروشگاه اینترنتی)

در وردپرس میتوان گفت که افزونه ها و قالب ها , اصلی ترین موارد در وردپرس هستند تا سایت را زیبا کنند.

در وردپرس برخی از افزونه ها تخصصی و در اصلاح کلیدی هستند که یادگیری آن افزونه خود یک تخصص محسوب میشود برای مثال افزونه صفحه ساز . این افزونه وظیفه آن این طور است که صفحه را آن طور که مورد علاقه شما است طراحی کنید.

معروف ترین صفحه ساز ها : ویژوال کامپوزر و المنتور ها هستند , باید در خرید قالب خود دقت داشته باشید که یکی از صفحه ساز های مفروف را داشته باشد.

در این بخش از آموزش با این موضوع آشنا میشویم که چطور سایت خود را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید :

در وردپرس , قدم اول برای تبدیل به یم فروشگاه اینترنتی نصب افزونه ووکامرس است , تا به اینجا میتوانستید به سایت خود نوشته اضافه کنید و این قابلیت که محصول خود را برای فروش در سایت قرار بدهید وجود نداشت.

برای نصب این افزونه در پیشخوان وردپرس در قسمت افزونه ها , افزودن افزونه و سپس عبارت woocommerce را جستجو کنید

پس از نصب و راه اندازی وردپرس , برای راحتی کار بهتر است در قسمت افزودن افزونه ووکامرس فارسی را نصب کنید این افزونه ووکامرس را ترجمه میکند به زبان فارسی.

وقتی ووکامرس مراحل راه اندازی آن به اتمام رسید در پیخشوان وردپرس دو قسمت ووکامرس و محصولات اضافه میشود.

محصولات را میتوان به دو دسته دانلودی / مجازی تقسیم کرد در واقع اگر سایت شما در قالب اموزشی باشد برای مثال اموزش طراحی سایت در قسمت دانلودی قرار میگیرند و با دانلود در اختیار مشتری قرار میگیرد و یا اگر محصول شما از جز دسته های لوازم و فروش لباس باشد در قسمت مجازی قرار میگیرند.

در بسیاری از سایت ها پیش امده است که شما با خرید از سایت , با وارد کردن کد تخفیف , از مبلغ کم شده و به سبد خرید اضافه میشود برای این منظور باید به بخش ووکامرس–> کوپن ها مراجعه کنید.

حال اگر خرید شما تمام شد محصول به سبد اضافه شده باید مبلغ آن پرداخت شود اگر پرداخت از روش سنتی باشد یعنی به طوری که محصول پس از دریافت پرداخت گردد پرداخت در محل انجام شود اما پرداخت مدرن طوری است که با انتخاب محصول شخص به درگاه بانکی متصل شود

در این روش سایت باید حتما فروشگاهی باشد و همچنین برای اینکه مجوز به اتصال درگاه های بانکی قرار داده شود باید نماد ها مثل نماد اعتماد اخذ شوند که ممکن است این کار مراحل طولانی و زمان بری داشت باشد.

برای حل این مشکل سایتی به نام زرین پال را به شما پیشنهاد میکنم , این سایت به گونه ای است که به سایت شما اتصال میدهد که از فروش شما 1% را به خود اختصاص میدهد (برای این منظور در ابتدا در سایت زرین پال ثبت نام کرده و پس از ثبت نام افزونه زرین پال را در وردپرس خود نصب کنید)

بیشتر بخوانید : kimialearning.ir

نویسنده مطلب: کیمیا جوکار

منبع مطلب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.